Prywatność i bezpieczeństwo danych w iPhone oraz iCloud

Posted by Remek Rychlewski on Tue, Aug 8, 2023

Na wstępie przepraszamy, że tak długo musieliście czekać na ten odcinek. Zdawałoby się, że okres wakacyjny składa się z przerw od innych działalności. Niestety, aby przygotować dla Was ten odcinek, zabrakło nieco przerw technicznym w naszych (głównie w Remka) harmonogramach. Liczymy, że wybaczycie nam zwłokę. Jednocześnie obiecujemy ją Wam wynagrodzić w kolejnym i mamy nadzieję następnych już bardziej regularnie pojawiających się odcinkach. 

Rozpoczynamy os dyskusji czy Apple zaprzepaściło potencjał drzemiący w iBooks Author i szerokiego wykorzystania iPada jako nośnik podręczników dla edukacji. Jednak odcinek w znakomitej większości poświęcony jest temu, w jaki sposób Apple chroni dane, które znajdują się w naszych urządzeniach na przykładzie iPhone i iCloud. Przekonujemy słuchaczy do tego, że warto aktualizować system na wszystkich urządzeniach. Zwracamy uwagę na funkcje, które warto aktywować, aby mieć większą kontrolę nad tym, kto poza nami ma dostęp do najróżniejszych naszych informacji. Staramy się również znaleźć aspekty, które wymagają jeszcze naszym zdaniem poprawy.

Przydatne linki dotyczące ustawień bezpieczeństwa i prywatności w dokumentacji Apple:

Artykuły odnośnie bezpieczeństwa iPhone z WSJ, na które powoływaliśmy się w rozmowie:

Napiszcie do nas. Czy uważacie, że stwierdzenie, które często pokazuje nam Apple o tym jak to prywatność jest podstawowym prawem człowieka wg. was to tylko pusty slogan marketingowy czy rzeczywiście korzystając z urządzeń Apple macie świadomość, że firma naprawdę stara się o to, abyście byli bezpieczni waszym cyfrowym świecie?

Kontakt z nami:

Przerwa Techniczna - mastodon, email
Remek Rychlewski - mastodon, email
Miłosz Staszewski - email