MacOS - renesans czy regres?

Posted by Remek Rychlewski on Sun, Sep 10, 2023

Przez lata macOS przyzwyczajał nas do estetyki i funkcjonalności aplikacji na poziomie, jaki nie był osiągalny dla innych platform, jednak w ostatnim czasie rozwój aplikacji webowych i apetyt deweloperów na aplikacje uniwersalne zaczyna kierować rozwój naszych ulubionych programów w różnych kierunkach. Na rynku wciąż pozostają puryści, którzy nie schodzą poniżej pewnego poziomu, do jakiego przyzwyczaili swoich użytkowników. Jednocześnie powstaje masa nowych platform, które jako aplikacje webowe oparte są na Electronie.

Apple przez ostatnie lata również podejmuje kroki, które z biegiem czasu nabierają sensu, jednak po ich ogłoszeniu powodują spore poruszenie i często popłoch wśród użytkowników macOS. Wystarczy przypomnieć sobie obawy wywołane ruchami w kwestii automatyzacji, która dla masy z nas stanowi główny atut systemów operacyjnych z Cupertino.

To wszystko spowodowało, że pochłonęła nas dyskusja w kwestii aktualnego stanu platformy i tego, co może przynieść przyszłość z perspektywy power usera. Czy przypadkiem aplikacje webowe nie skończą ery natywnych aplikacji i to jak bardzo premiera Vision Pro tłumaczy wiele kroków Apple z ostatnich lat? O tym i wielu innych kwestiach usłyszycie w tym odcinku.

Zapraszamy do odsłuchu.

Kontakt z nami:

Przerwa Techniczna - mastodon, email
Kuba Baran - mastodon, email
Remek Rychlewski - mastodon, email
Miłosz Staszewski - email